Wydrukuj to Strona

II Niedziela

zwykła w ciągu roku

14 stycznia 2018 r.

1. Uczniowie, którzy usłyszeli od Jana Chrzciciela słowa: oto Baranek Boże, poszli za Nim i z radością stwierdzili: znaleźliśmy Mesjasza. Każdy, kto pragnie spotkać Pana Jezusa, musi najpierw pójść Go poszukać i potem pozwolić się prowadzić się przez Niego. To takie proste, a wiedzie do zbawienia.
  2. Dzisiaj wraz z katolikami na całym świecie modlimy się za migrantów i uchodźców. Zachęcamy, aby w sposób szczególny otoczyć modlitwą naszych rodaków przebywających poza granicami Ojczyzny, ich rodziny oraz duszpasterzy posługujących polskim emigrantom.
  3. W środę Kościół w Polsce obchodzi Dzień Judaizmu. Dziękujemy Panu Bogu za wspólną wiarę objawioną na kartach Starego Testamentu.
  4. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, którą odprawiamy w dni kolędowe po Mszy św. o godz. 8.00.
  5. Od czwartku rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym roku przebiega on pod hasłem: „Prawica Twoja wsławiła się mocą”.
  6. W przyszłą niedzielę i poniedziałek przypada Dzień Babci i Dzień Dziadka. Zapraszamy seniorów do wspólnej modlitwy ze swoimi wnukami za tydzień, podczas Mszy Świętej z udziałem dzieci o godz. 12.15.
  7. Kończy się w naszej parafii czas domowych wizyt duszpasterskich. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za przyjmowanie nas w swoich domach z wizytą duszpasterską, za wspólną modlitwę, wymianę myśli oraz za składane ofiary, które w tym roku przeznaczone będą na potrzeby naszej parafii. Wszystkich, którzy nie mogli przyjąć w wyznaczonym terminie kapłana u siebie, a pragną to uczynić, prosimy o zgłoszenie tego faktu w Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania. Ksiądz będzie do dyspozycji w sobotę, 20 stycznia od godz. 9.30.

Plan kolęd na najbliższe dni przedstawia się następująco:

Poniedziałek, 15 stycznia 2018 r. – od godz. 15.00

– Al. LOP 14 (1-30)

– Al. LOP 12 (1-20) i 14 (31-40)

Środa, 17 stycznia – od godz. 15.00

– Al. LOP 20 (1-35)

– Al. LOP 20 (36-45) i 18 (1-25)

Czwartek, 18 stycznia – od godz. 15.00

– Al. LOP 16 (1-10) i 18 (26-45)

Al. LOP 16 (11- 40)

Piątek, 19 stycznia – od godz. 15.00

– ul. Warszawska 24

1. W przyszłą niedzielę, 21 stycznia odbędzie się spotkanie rodziców dzieci, które w niedzielę, 6 maja przystąpią do I Komunii św.
  2. „Bóg zapłać” za wszelką pomoc przy organizacji Orszaku Trzech Króli oraz przy zorganizowaniu koncertu kolęd i pastorałek, za wielką życzliwość i składane ofiary. Przed koncertem na pomoc dla Łukasza Gradowskiego ze Śliwic zebraliśmy 2.870 zł i 10 Euro.
  3. W tym tygodniu patronują nam:
  • 17 I – św. Antoni (251-356), jeden z pierwszych pustelników w Egipcie, wyznaczający zasady tej formy życia pobożnego, nazwany Wielkim.
  • 19 I – św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup przemyski, asceta i wielki czciciel Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  1. Niech Jezus – Baranek Boży – wskazuje solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia drogę prowadzącą do zbawienia.