Wydrukuj to Strona

II Niedziela Adwentu

9 grudnia 2018 r.

1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę, które przeznaczone będą na potrzeby naszej parafii.
  2. Usłyszane w dzisiejszej Ewangelii wezwanie św. Jana Chrzciciela, aby przygotować drogę Panu przynagla nas do gorliwego wykorzystania czasu Adwentu.
  3. Msze Święte roratne sprawowane są w naszym kościele w dni powszednie od poniedziałku do soboty z udziałem dzieci o godz. 17.00. Zachęcamy do przynoszenia tradycyjnych lampionów. Msza Święta wieczorna odprawiana jest o godz. 18.00.
  4. Bóg zapłać za osobistą i wspólnotową modlitwę oraz złożone ofiary do puszek jako wyraz łączności z Kościołem na Wschodzie.
  5. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 18.00.
  6. W tym tygodniu w czwartek przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.
  7. Caritas Diecezji Pelplińskiej pragnie wzorem lat ubiegłych włączyć się w ogólnopolską akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

Akcja ta związana jest z rozprowadzaniem świec, na których umieszczono symbol Caritas z odpowiednim napisem. Świece te można nabyć przy stoliku pod chórem i w biurze parafialnym, w cenie minimalnej – 8 zł. za sztukę.

1. W Biurze Parafialnym można zamawiać i rezerwować intencje mszalne na rok 2019, a także zaopatrywać się w opłatek wigilijny.
  2. Potrzeba nam, w krzątaninie codzienności – czasu na zastanowienie, na korektę własnej drogi wiodącej przecież nieuchronnie ku ostatecznemu spotkaniu z Bogiem – Sędzią. Kościół chce nas przygotować na spotkanie z Chrystusem poprzez adwentową spowiedź. W sobotę, 15 grudnia, odbędzie się w naszej parafii spowiedź z udziałem księży dekanatu tucholskiego.

Przed południem księża będą słuchali spowiedzi św.:

od godz. 8.30 do godz. 9.30.

Po południu : od godz. 16.00 do godz. 18.00

z przerwą od godz. 17.00 do 17.30.

1. Chorych i osoby starsze, które mamy odwiedzić z posługą sakramentalną przed Bożym Narodzeniem, prosimy zgłaszać w Biurze Parafialnym w tym tygodniu. Dzień odwiedzin podamy w przyszła niedzielę.
  2. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 13 XII – św. Łucja (283-304), dziewica, męczennica, patronka ociemniałych,
  • 14 XII – św. Jan od Krzyża (1542-1591), prezbiter, karmelita, hiszpański poeta, jeden z największych mistyków Kościoła.
  1. W przyszłą niedzielę, 16 grudnia podczas Mszy św. śpiewać będzie zespół SANCTUS z Gdańska, który już gościliśmy w naszej parafii w jedną z niedziel Wielkiego Postu. Po Mszy św. mini koncert promujący ich nową płytę z kolędami, którą będzie można nabyć po koncercie.
  2. Również w przyszłą niedzielę, 16 grudnia po Mszy św. o godz. 9.30, odbędzie się spotkanie rodziców wszystkich roczników młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Obecność jest obowiązkowa.
  3. Wszystkim solenizantom i jubilatom niech Matka Boża wyprosi obfite błogosławieństwo i łaski.