Wydrukuj to Strona

XI Niedziela zwykła

w ciągu roku

17 czerwca 2018 r.

1. Codziennie uczestniczymy w budowaniu królestwa Bożego w świecie. Chociaż często wydaje się nam, że nasze wysiłki są mizerne i prawie nie widać skutków tego budowania, bo są maleńkie jak ziarnko gorczycy. Ono jednak wciąż rośnie Bożą mocą i w każdej chwili może ogarnąć nas całkowicie i przemieniać świat.
  2. Zachęcamy do codziennej wspólnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa podczas nabożeństwa po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedziele po Mszy św. o godz. 16.00.
  3. Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odprawimy w środę po Mszy św. o godz. 18.00 w łączności z nabożeństwem czerwcowym.
  4. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominamy dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, aby było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. W piątek, 22 czerwca podczas Mszy Świętej o godz. 17.00 podziękujemy dobremu Bogu za wszystkie otrzymane dary i łaski w ciągu tego czasu pracy i nauki oraz poprosimy o bezpieczne i szczęśliwe wakacje. Zapraszamy na tę liturgię dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców.
  5. W sobotę przypada Dzień Ojca. Będziemy modlić się podczas każdej Mszy Świętej w intencjach naszych ojców. Dla żyjących będziemy wypraszać obfite Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych wieczny pokój w królestwie Bożym.
  6. W Zakładzie Fotograficznym p. Siemińskiego na Placu Wolności są do odebrania zdjęcia z uroczystości I Komunii św. oraz płyta DVD z filmem.
  7. Zapraszamy do modlitwy we wspólnocie Żywego Różańca. Chętni mogą się zgłaszać w Biurze Parafialnym.
  8. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
  9. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
  • 21 VI – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zrezygnował z kariery i bogactwa, zmarł jako kleryk jezuicki opiekujący się chorymi podczas zarazy w Rzymie.
  1. „Jak każdego roku wychodzimy z propozycją na wakacje lub urlop: zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce z Chojnic na Jasną Górę w dniach 31 lipca -13 sierpnia. W związku z tym, że nie każdy ma tak dużo czasu wolnego informujemy, że można do pielgrzymki dołączać w czasie jej trwania. Spotkanie dla zainteresowanych w Tucholi będzie 15 lipca o godz. 19.00 w plebanii przy parafii Bożego Ciała. Ponadto spotkania odbywają się w każdą niedzielę lipca w Chojnicach w salce parafialnej przy Bazylice o godz. 14.45. Informacje udziela także przewodnik grupy, numer tel. dostępny jest na plakatach.”
  2. Niech jubilatów i solenizantów tego tygodnia ogarnia radość uczestnictwa w królestwie Bożym.