Wydrukuj to Strona

XXXIII Niedziela

zwykła w ciągu roku

18 Listopada 2018 r.

1. Pan Jezus zapewnia nas, że chociaż niebo i ziemia przeminą, to Jego słowa nie przeminą. Wierzymy we wszystko, co objawił nam Zbawiciel. Mamy Mu ufać aż się wszystko spełni, a wtedy będziemy odpowiednio przygotowani na Jego powtórne przyjście.
  2. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomagali przy organizacji wizytacji kanonicznej. Dziękujemy za pomoc w kościele, na plebanii, służbie liturgicznej, naszej scholii i młodzieży śpiewającej wraz z naszymi muzykami, panu organiście, panu kościelnemu, Dyrekcji i młodzieży Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych im. Ziemi Tucholskiej, Kierownictwu Zakładu Aktywności Zawodowej, Radzie Parafialnej i wszystkim, którzy uczestniczyli we Mszy Św. odprawianej przez Księdza Biskupa w naszej intencji.

Serdeczne Bóg zapłać w imieniu naszym, dzieci i młodzieży „Naszych Nutek” kierujemy w stronę Pani Prezes Przedsiębiorstwa Komunalnego w Tucholi za sponsorowanie zakupu nowych mikrofonów.

1. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, którą odprawimy po Mszy św. o godz. 18.00.
  2. W czwartek, w dniu patronki muzyki kościelnej, św. Cecylii, pamiętamy w modlitwie o tych, którzy muzyką i śpiewem upiększają liturgię w naszym kościele.
  3. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), polski karmelita, niestrudzony spowiednik.
  • 21 XI – Najświętsza Maryja Panna w Jej tajemnicy ofiarowania się Panu Bogu.
  • 22 XI – św. Cecylia (III w.), męczennica z czasów pierwszych prześladowań chrześcijan, patronka muzyki i śpiewu.
  • 24 XI – święci Andrzeja Dung-Lac i Towarzysze, 117 męczenników wietnamskich, świadków wiary z lat 1745-1862.
  1. Nauka dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej odbędzie się w sobotę, 24 listopada, wyjątkowo o godz. 9.30 w salce katechetycznej przy Biurze Parafialnym.
  2. Za tydzień, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata.
  3. W Biurze Parafialnym, w godzinach urzędowania można zamawiać, a także rezerwować intencje mszalne na rok 2019.
  4. Pamiętamy w naszych modlitwach o solenizantach i jubilatach tego tygodnia.