Wydrukuj to Strona

XXVIII Niedziela zwykła

w ciągu roku

15 października 2017 r.

1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę, które przeznaczone będą na potrzeby naszej parafii.
  2. W jutrzejszy poniedziałek, 16 października, przypada 39. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Decyzją polskiego Parlamentu dzień 16 października jest w naszym kalendarzu Dniem Papieża Jana Pawła II. W ten sposób naród polski składa uznanie „największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory, stanowczości i wyrozumiałości, mądrości…”. Dziś Panu Bogu dziękujemy za wieloletnią posługę św. papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.
  3. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. „Kto mieczem wojuje, od miecza ginie”. Naszym orężem jest różaniec, w myśl zawołania: „Zło dobrem zwyciężaj”. Zapraszamy na wspólne różańcowe nabożeństwa:
  • dorosłych – w dni powszednie, o godz. 17.30, w niedziele po Mszy św. o godz. 16.00.
  • dla dzieci – od poniedziałku do piątku o godz. 30.
  1. W środę, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, którą w październiku łączymy z nabożeństwem różańcowym o godz. 17.30.
  2. Raz w roku wszyscy kapłani pracujący w dekanacie spotykają się na modlitwie za zmarłych kapłanów pracujących w dekanacie oraz Kongregacji Dekanalnej. W tym roku to spotkanie odbędzie się w naszej parafii, w sobotę 21 października. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. koncelebrowaną o godz. 11.00, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą modlitwą odwdzięczyć się kapłanom pracującym w naszych parafiach.
  3. Przyszłą niedzielę, 22 października, będziemy przeżywali jako Niedzielę Misyjną, rozpocznie się również Tydzień Misyjny. Pamiętajmy, że do każdego z nas Pan Jezus kieruje polecenie: „Idźcie i głoście”, tym bardziej modlitewnie i materialnie starajmy się wspierać dzieła misyjne Kościoła.
  4. Do skarbonki ustawionej przy chrzcielnicy można składać karteczki z wypisanymi imionami naszych zmarłych, za których mamy się modlić w czasie Mszy św. zbiorowych, które odprawimy 2 listopada o godz. 8.00 i o godz. 17.00 oraz karteczki z tzw. Wypominkami jednorazowymi, które to karteczki odczytywane będą po każdej Mszy św. wraz z odmówieniem jednej tajemnicy różańcowej począwszy od 3 listopada.

W każdą niedzielę w ciągu roku przed Mszą św. o godz. 8.00 i 9.30 modlimy się wspólnie za zmarłych polecanych w tzw. Wypominkach Rocznych, które można odnawiać i zamawiać w Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania.

1. W tym tygodniu patronujĄ nam:
  • 16 X – św. Jadwiga Śląska (1174 lub 1179-1243), żona Henryka I Brodatego, księcia Wrocławia, która po jego śmierci wstąpiła do klasztoru cysterek w Trzebnicy, gdzie zasłynęła z pobożności i czynów miłosierdzia; jest patronką pojednania narodów, szczególnie czczona jest na Śląsku, zarówno przez Polaków, jak i Niemców; z wyjątkowym duchowym męstwem znosiła liczne nieszczęścia, które na nią w życiu spadały (wspomnienie obowiązkowe);
  • 17 X – św. Ignacy Antiocheński (†ok. 117), biskup i męczennik, uczeń św. Jana Ewangelisty i następca św. Piotra na stolicy biskupiej w Antiochii (Syria); w czasie prześladowań za cesarza Trajana został uwięziony i skazany na śmierć; jest jednym z pierwszych ojców Kościoła (wspomnienie obowiązkowe);
  • 20 X – św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, znany z niezwykłej pracowitości i wielkiego miłosierdzia (wspomnienie obowiązkowe);
  • 21 X – bł. Jakub Strzemię (1340-1409), franciszkanin, biskup, gorliwy misjonarz Kresów Wschodnich (wspomnienie obowiązkowe).
  1. Rok 2017 jest czasem szczególnie poświęconym Maryi. Przeżywamy wiele ważnych wydarzeń związanych z naszą Matką. 100 lat temu w miejscowości Fatima Maryja ukazała się trójce pastuszków – z tej okazji od 23 września w naszej diecezji przeżywamy peregrynację figury Matki Bożej Fatimskiej.Przez jedną dobę Maryja w znaku figury będzie w sposób szczególny obecna w wybranej parafii każdego dekanatu. W naszym dekanacie peregrynacja odbędzie się w Cekcynie w dniach 18 i 19 października. Program wywieszony jest w kruchcie kościoła. Serdecznie zapraszamy do pochylenia się u stóp Matki Bożej.
  2. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności – „Szczęść Boże”.