Wydrukuj to Strona

XVI Niedziela zwykła

w ciągu roku

22 lipca 2018 r.

1. Pan Jezus przypomina swoim uczniom o obowiązku odpoczynku po pracy. Gdy jednak wielki tłum znowu gromadzi się przy nich, Jezus od razu zaczyna nauczać. Odpoczynek jest konieczny do nabrania sił do dalszej pracy. Pobyt na urlopie nie zwalnia nas nigdy od czynienia dobra, jeżeli tylko nadarza się ku temu sposobność.
  2. Dzisiaj po Mszach Świętych błogosławimy kierowców i ich pojazdy z okazji przypadającego w środę wspomnienia Świętego Krzysztofa.
  3. W środę, we wspomnienie św. Krzysztofa, będziemy modlili się za kierowców i podróżujących. Zachęcamy do pobłogosławienia nowych pojazdów i do odmawiania modlitwy przed każdą podróżą. Niech pod opieką patrona kierowców wszyscy szczęśliwie dotrą do celu podróży. W tej intencji modlić się będziemy podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, którą odprawimy po Mszy św. o godz. 18.00.
  4. W najbliższą środę również, 25 lipca, obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła. Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem, stąd Jakub Starszy albo Większy. Spośród Apostołów jest pierwszym, a po Szczepanie drugim męczennikiem Kościoła. Już w 44 roku na rozkaz Heroda został ścięty mieczem (Dz 12,1-2). Jego krótkie życie świadczy o tym, że tylko miłość i pokorna służba są drogą do prawdziwej wielkości.

Parafia św. Jakuba Ap. obchodzić będzie swój odpust parafialny. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 17.00.

1. W czwartek wspominamy rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Byli oni dziadkami Pana Jezusa, dlatego zachęcamy w tym dniu do serdecznej modlitwy za naszych dziadków: żyjącym wypraszajmy Boże błogosławieństwo, a zmarłym – wieczne szczęście w niebie.
  2. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 23 VII – św. Brygida (1303-1373), szwedzka mistyczka, patronka Europy.
  • 24 VII – św. Kinga (1234-1292), polska księżna, a następnie klaryska w Starym Sączu.
  • 25 VII – św. Jakub Większy (I w.), pierwszy męczennik wśród Apostołów, patron Hiszpanii.
  • 26 VII – święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny.
  1. Parafia św. Jakuba Ap. w Tucholi zaprasza do udziału w pielgrzymce SANKTUARIA MARYJNE WARMII I MAZUR ORAZ PODLASIA z wizytą w Wilnie w dniach 10 do 14 września. Koszt całkowity to 1050 zł. Więcej informacji na ulotkach wyłożonych pod chórem.
  2. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy samych radosnych i spokojnych dni.