Wydrukuj to Strona

Niedziela.

Chrzest Pański

13 stycznia 2019 r.

1. Obchodzone dzisiaj święto Chrztu Pańskiego przypomina nam o własnym chrzcie, poprzez który Pan Bóg ogłosił nas swoimi przybranymi dziećmi i umocnił darem Ducha Świętego. Kończąc okres Bożego Narodzenia, wyruszmy na drogi codziennego życia, dając świadectwo przyjęcia Syna Bożego do naszych serc.
  2. Rozpoczął się okres ferii zimowych. Zachęcamy rodziców, aby zatroszczyli się o możliwość uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii dzieci i młodzieży biorących udział w różnych formach wypoczynku zimowego.
  3. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, którą odprawimy po Mszy św. o godz. 8.00.
  4. W czwartek 17 stycznia rozpoczynają się XXXIV Światowe Dni Młodzieży w Panamie, odbywające się pod hasłem „Oto Ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego!”. W duchu łączności z młodzieżą całego świata módlmy się o gotowość przyjęcia słowa Bożego i podjęcia różnych darów powołania przez młode pokolenie uczniów Chrystusa.
  5. Odpowiadając na pragnienie samego Chrystusa, który modlił się do Boga Ojca za swoich uczniów, „aby byli jedno”, w najbliższy piątek rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Włączmy się to dzieło również poprzez osobistą modlitwę.
  6. W tym tygodniu patronujĄ nam:
  • 17 I – św. Antoni (1195-1231), opat, egipski pustelnik,
  • 19 I – św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup przemyski, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego.
  1. Dobiegają końca tegoroczne odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za chwile wspólnej modlitwy, budujące świadectwo wiary, serdeczne przyjęcie oraz złożone ofiary. Wszystkich, którzy nie mogli przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie, a pragną zaprosić kapłana do swoich domów, prosimy o zgłoszenie się po Mszy św. w Biurze Parafialnym. Będziemy do dyspozycji w czwartek, 17 stycznia od godz. 16.00.

W tym tygodniu odwiedzimy:

Poniedziałek, 14 stycznia 2019 r. – od godz. 15.00

– ul. Świecka 70 – 92 i Słoneczna

– ul. Świecka 65-91

Wtorek, 15 stycznia 2019 r. – od godz. 15.00

– ul. Ceynowy i  Konopnickiej

– ul. 15 lutego

Środa, 16 stycznia 2019 – od godz. 15.00

– ul. Derdowskiego

– ul. Wyczółkowskiego

Czwartek, 17 stycznia 2019 r. – od godz. 16.00

– Dodatkowo zgłoszeni

Piątek, 18 stycznia 2019 r.  – od godz. 15.00

– ul. Rogali, Kasprowicza i Wańkowicza

– ul. Rotm. Michalskiego

Sobota, 19 stycznia 2019 r. – od godz. 9.30

– ul. Sienkiewicza

1. Zapraszamy na wyjazd pielgrzymkowo-turystyczny w Bieszczady w terminie od 1 do 5 lipca 2019 r. W programie: zwiedzanie Lwowa, rejs statkiem po Zalewie Solińskim, zwiedzanie Bieszczadzkiego Parku Narodowego, rekreacyjny spływ pontonowy rzeką San, Solina – spacer po najwyższej w Polsce zaporze wodnej, przejazd bieszczadzkimi drezynami rowerowymi, Park Miniatur w Myczkowicach i wiele innych atrakcji. Dokładny program na stronie www.parafia-bartlomiej.tuchola.pl i na stronie fb naszej parafii. Koszt wyjazdu to 1198 zł.
  2. Wszystkim, którzy obchodzą w zbliżających się dniach imieniny i urodziny, życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.