Wydrukuj to Strona

VI Niedziela Wielkanocy,

21 maja 2017 r.

1. Przez ostatnie dni maja kroczymy z Maryją, opromienieni i radośni Paschą Jej Syna. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, żeby to misterium paschalne mogło przemienić całe nasze życie. Przyjmowanie sakramentów św., zwłaszcza pełny udział w Eucharystii, wsłuchiwanie się w słowo Boże – to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością – miłosierdziem. Tak rodzi się nasza wiara, nadzieja i miłość – dobro, którym można i trzeba dzielić się z innymi. Tak rodzi się prawdziwa komunia z Panem Bogiem i z naszymi braćmi.
  2. Od jutrzejszego poniedziałku, 22 maja, przez trzy kolejne dni będziemy modlić się o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Będziemy prosić Pana Boga o obfite plony i błogosławieństwo dla ciężkiej pracy na roli, o sprawiedliwy podział dóbr i chleb dla głodujących w naszym kraju i na całym świecie.
  3. W środę 24 maja, w specjalne liturgiczne wspomnienie, zwracamy się do Maryi jako Wspomożycielki wiernych. Kościół uciekał się do Niej od początku we wszystkich potrzebach i troskach. I dziś wierzymy, że jest Szafarką Bożych łask i dba o swoje dzieci. Nasz naród nie tylko wyróżnia się wśród innych narodów wielkim nabożeństwem do Maryi, możemy wymienić wiele wydarzeń, kiedy doświadczyliśmy Jej wyraźnej opieki.
  4. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI tego dnia modlimy się za Kościół w Chinach. W 2007 roku papież wydał list apostolski, w którym postanowił, że dzień 24 maja będzie poświęcony pamięci i modlitwom za Kościół w tym kraju. Często zapominamy, że w wielu miejscach na świecie Kościół jest prześladowany, że za wiarę w Chrystusa wielu braci chrześcijan cierpi, a nawet oddaje życie. My nie musimy dźwigać takich doświadczeń, zatem ofiarujmy dar modlitwy i codziennej pamięci o prześladowanych braciach w wierze; prośmy Pana Boga, aby i oni mogli cieszyć się paschalną radością Chrystusowego Kościoła.
  5. W środę, 24 maja młodzież klas III gimnazjalnych przyjmie z rąk Księdza Biskupa Wiesława Śmigla sakrament Bierzmowania.
  6. Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odprawimy w środę po Mszy św. o godz. 18.00 w łączności z nabożeństwem majowym.
  7. W piątek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszamy na wspólną Eucharystię i modlitwę o godz. 18.00, podczas której przez wstawiennictwo najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Panu Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.
  8. „Parafia Bożego Ciała w Tucholi tradycyjnie organizuje pielgrzymkę do Wiela w dniach 26-27 maja (piątek – sobota). Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie wywieszonym w gablocie przed kościołem. Koszt 30 zł. Zapisy w biurze parafialnym par. Bożego Ciała w Tucholi lub pod numerem telefonu podanym na plakacie. Serdecznie zapraszamy.”
  9. Już niebawem 3 czerwca 2017 r. w Lednicy, odbędzie się XXI Spotkanie Młodych Lednica 2000 pod hasłem „Idź i kochaj”. Koszt wyjazdu 35 zł. Zapisy w biurze parafialnym przy Kościele p. w. Bożego Ciała w Tucholi. Więcej informacji na plakacie. Bardzo serdecznie zachęcamy do wyjazdu.
  10. Zachęceni przez Księdza Biskupa do Maryjnego świętowania, a także prośbą Matki Bożej wypowiedzianą 100 lat temu w Fatimie: „ Odmawiajcie codziennie różaniec, aby wyprosić pokój dla świata…”, raz jeszcze zwracamy się z prośbą o włączenie się do tej modlitwy we wspólnocie Żywego Różańca. Chętni mogą się zgłaszać w Biurze Parafialnym bezpośrednio po Mszy św.
  11. W tym tygodniu patronujE nam:
  • 26 V – św. Filip Nereusz (1515-1595), prezbiter, znany z niezwykłej dobroci doradca papieży, założyciel Bractwa Trójcy Świętej, kapłańskiej kongregacji księży filipinów, a co ważne dla nas, Polaków, założyciel Kolegium Polskiego w Rzymie (wspomnienie obowiązkowe).
  1. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności – „Szczęść Boże”.