Wydrukuj to Strona

XXVIII Niedziela

zwykła w ciągu roku

14 Października 2018 r.

1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę, które przeznaczone będą na potrzeby naszej parafii.
  2. Pytanie, które usłyszał Jezus, powinno nurtować każdego z nas: co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne? Nie bójmy się go postawić w naszej osobistej modlitwie przed Panem Jezusem. Nie obawiajmy się także odpowiedzi, jakiej nam udzieli. On zna nasze serca i wie, jakie wymagania może nam postawić. Wypełniając je, osiągniemy zbawienie.
  3. Dzisiaj obchodzimy 18. Dzień Papieski, a we wtorek, 16 października będziemy wspominać 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. W związku z rocznicą wyboru, zapraszamy w piątek, 19 października na godz. 19.30 do naszego kościoła, na wieczornicę poświęconą Świętemu Janowi Pawłowi II. Rozważajmy na nowo nauczanie św. Jana Pawła II. Zachęcamy, abyśmy nadal budowali żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, ale naszych ubogich rodaków, których edukację możemy wspierać za pośrednictwem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  4. Dzisiaj także w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami.
  5. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. „Kto mieczem wojuje, od miecza ginie”. Naszym orężem jest różaniec, w myśl zawołania: „Zło dobrem zwyciężaj”. Zapraszamy na wspólne różańcowe nabożeństwa:
  • dorosłych – w dni powszednie, o godz. 17.30, w niedziele po Mszy św. o godz. 16.00.
  • dla dzieci – od poniedziałku do piątku o godz. 30.
  1. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, którą w październiku łączymy z nabożeństwem różańcowym o godz. 17.30.
  2. W czwartek, w święto św. Łukasza, Ewangelisty, zapraszamy do modlitwy w intencjach pracowników służby zdrowia podczas nabożeństwa różańcowego o godz. 17.30.
  3. W sobotę, 20 października na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy młodzież klas ponadgimnazjalnych, która ma przyjąć sakrament Bierzmowania 5 listopada.

9. Przyszłą niedzielę, 21 października, będziemy przeżywali jako Niedzielę Misyjną, rozpocznie się również Tydzień Misyjny. Pamiętajmy, że do każdego z nas Pan Jezus kieruje polecenie: „Idźcie i głoście”, tym bardziej modlitewnie i materialnie starajmy się wspierać dzieła misyjne Kościoła.

1. Burmistrz Tucholi, Tucholski Ośrodek Kultury i parafie Tucholskie zapraszają w niedzielę 28.10.2018 r. na godz. 16.00 do hali widowiskowo-sportowej OSiR w Tucholi na wyjątkowy „II Rodzinny bal świętych”.
  2. 11. Do skarbonki ustawionej przy chrzcielnicy można składać karteczki z wypisanymi imionami naszych zmarłych, za których mamy się modlić w czasie Mszy św. zbiorowych, które odprawimy 2 listopada o godz. 8.00 i o godz. 18.00 oraz karteczki z tzw. Wypominkami jednorazowymi, które to karteczki odczytywane będą po każdej Mszy św. wraz z odmówieniem jednej tajemnicy różańcowej począwszy od 3 listopada.

W każdą niedzielę w ciągu roku przed Mszą św. o godz. 8.00 i 9.30 modlimy się wspólnie za zmarłych polecanych w tzw. Wypominkach Rocznych, które można odnawiać i zamawiać w Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania.

1. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 15 X – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), hiszpańska mistyczka i odnowicielka zakonów karmelitańskich.
  • 16 X – św. Jadwiga Śląska (ok. 1180-1243), niemiecka księżniczka, żona polskiego księcia Henryka Brodatego, jako wdowa została mniszką, patronka Śląska.
  • 17 X – św. Ignacy Antiocheński (zm. ok. 107), uczeń i następca św. Piotra jako biskup Antiochii, pisarz, męczennik.
  • 18 X – św. Łukasz (I w.), uczeń św. Pawła, autor Ewangelii oraz Dziejów Apostolskich, patron lekarzy i malarzy.
  • 20 X – św. Jan Kanty (1390-1473), polski kapłan, profesor Akademii Krakowskiej, człowiek żywej wiary i głębokiej pobożności.
  1. W Biurze Parafialnym, w godzinach urzędowania można zamawiać, a także rezerwować intencje mszalne na rok 2019.
  2. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy, aby Chrystus zawsze wskazywał im pewną drogę do zbawienia.