Wydrukuj to Strona

XXV Niedziela

zwykła w ciągu roku

23 września 2018 r.

1. Pan Jezus przez całe swoje ziemskie życie wiedział, do czego się przygotowuje, że Jego śmierć będzie ceną za zbawienie ludzi. My też wiemy, że aby osiągnąć zbawienie, musimy przejść przez drogę codziennego krzyża naszych cierpień, niepowodzeń, grzechów. Zbawiciel wskazuje nam, że najlepszą postawą życiową jest postawa pełnego zaufania Panu Bogu. Mamy być jak małe dziecko, które bezgranicznie ufa swoim rodzicom.
  2. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, którą odprawimy po Mszy św. o godz. 18.00.
  3. W sobotę, 29 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, a po kolejnej niedzieli, 2 października, wspomnienie św. Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając swoich Aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. To nie lukrowana bajka dla dzieci. Anioły są bowiem namacalnym przejawem obecności Pana Boga w świecie, Jego głosem. Łączą niebo z ziemią. Wszędzie, gdzie spotykamy dobroć, miłość, jedność i pokój, tam też są obecne Anioły. Archaniołowie cieszą się wyjątkową bliskością Pana Boga, dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.
  4. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 25 IX – bł. Władysław z Gielniowa (1440-1505), prezbiter, należał do zakonu braci mniejszych zwanych bernardynami; miał szczególne nabożeństwo do męki Pańskiej, wsławił się też niezwykłą czcią Najświętszego Imienia Jezus, które brał za osnowę swoich kazań;
  • 27 IX – św. Wincenty à Paulo (1581-1660), prezbiter, „duszpasterz galerników”, założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy – lazarystów, i Sióstr Miłosierdzia – szarytek;
  • 28 IX – św. Wacław (ok. 903-935?), książę czeski, który zginął za wiarę w Chrystusa z rąk swego brata, poganina, patron Czech;
  • 29 IX – święci Archaniołowie Michał, Gabriel i Rafał.
  1. W Biurze Parafialnym, w godzinach urzędowania można zamawiać, a także rezerwować intencje mszalne na rok 2019.
  2. 13 października zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych na parafialną pielgrzymkę autokarową do sanktuariów Maryjnych. W programie odwiedziny w sanktuariach Matki Bożej w Piasecznie, Gietrzwałdzie  i Świętej Lipce, wspólna Msza święta w intencji pielgrzymów i ich rodzin oraz obiad. Koszt  120 zł. (Obiad wliczony jest w koszt pielgrzymki).
  3. Raz jeszcze ponawiamy prośbę o włączenie się do modlitwy różańcowej we wspólnocie Żywego Różańca. By powstała nowa Róża brakuje nam jeszcze 6 osób.
  4. Nauka dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej odbędzie się w sobotę, 29 września o godz. 10.00 w salce katechetycznej przy Biurze Parafialnym.
  5. Młodzież pragnącą bardziej zaangażować w życie naszej wspólnoty parafialnej zapraszamy na spotkanie z cyklu Katolicka Ulica, które odbędzie się w salce katechetycznej przy naszym biurze parafialnym w sobotę, 29 września po Mszy Świętej wieczornej.
  6. W przyszłą niedzielę, 30 września kazania wygłosi Ks. Grzegorz Oważany, proboszcz parafii św. Jana Nepomucena w Dubnie, który po Mszach św. przed kościołem zbierać będzie na remont kościoła.
  7. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy, aby dobry Bóg czuwał nad nimi każdego dnia.